Kurz

“Dynamická Neuromuskulární Stabilizace podle Koláře (DNS)”
Vývojově kineziologický koncept

Training Stabilization in Strength and Conditioning

15.-16.8. 2019

2  denní kurz v anglickém jazyce

Výuka:

1. den: 9.00-17.00 hod

2. den: 8.00-15.00 hod

Centrum pohybové medicíny
Pobočka Waltrovka
Walterovo náměstí 329/2
158 00 Praha 5-Jinonice
www.cpmpk.cz/kontakt/

Instruktoři

Richard Ulm, DC

Mgr. Oldřich Chramosta

Organizátor

Doc. MUDr. Alena Kobesová, PhD
alenamudr@me.com

Výuka v angličtině bez překladu!

 

Statement: Training proper stabilization and movement strategies is of paramount importance in both rehabilitation and strength training.  Often, because of our natural desire to push our athletes as hard as possible, we train them beyond their ability to maintain proper stabilizing strategies.  Both physiotherapists and strength trainers need to understand proper stabilization strategies.

 

Abstract: In this seminar Dr. Ulm will cover proper stabilization strategies and demonstrate how to properly apply and train such strategies in both athletes and patients.

 

Objectives: Attendees of this workshop should expect to gain an improved understanding of the neurology and biomechanics of trunk stabilization for sports performance.  Attendees should also expect to learn how to both properly train trunk stability and how to integrate such a strategy into sport’s training.  We will cover several trunk stabilization exercises and many common movements in strength training such as pressing, deadlift and squatting patterns.  

 

See course invitation video by the course instructor Dr. Richard Ulm
More about the course

 

Dr. Richard Ulm je chiropraktik a sportovní trenér se speciálním zaměřením na vzpírání a fitness. Bývalý závodní vzpěrač s detailní znalostí anatomie a biomechaniky má bohatou zkušenost se sportovním tréninkem i s terapií sportovců. Na kurzu představí vlastní originální teorii extenční kompresivní stabilizační strategie, mechanismu, který u sportovců s nevhodným stabilizačním stereotypem vede k poškození páteře. Ve dvoudenním praktickém kurzu v posilovně tento nadaný terapeut, sportovec a pedagog  probere jednotlivé posilovacích techniky. Trh, nadhoz, silový dřep, deadlift, bench press, přítahy, shyby, kliky…. U každé vzpěračské či fitness techniky do detailů popíše výhody i nevýhody různých způsobů provedení z biomechanického i neurofyziologického hlediska. Skvělý pozorovací talent i dlouhodobá zkušenost mu dovolují analyzovat každý segment, každou fázi pohybu do nejmenších podrobností. Vysvětlí jak a proč by se mělo v tréninku lišit závodní a rekreační vzpírání, proč vede u řady sportovců extrémní výkon k poškození anatomických struktur a jak tomu předcházet. Silný hlas, prostorově výrazná figura, perfektní znalost anatomie, pohybová šikovnost, schopnost argumentace, osobní zkušenost se sportem a rehabilitací. Na tohoto instruktora nezapomente a hlavně, od něj se řadu věcí naučíte. Zaregistrujte se a přijďte !

Registrace

Kurz je určen pro fitness trenéry, další sportovní trenéry a odborníky z oblasti sportu i pro zdravotníky, kteří pracují se sportovci.

Card payment Bank transfer

Platba: 459.8 EUR / 11495 CZK
(380 EUR / 9500 CZK bez DPH)

Toto je celková cena za kurz.

Po platbě kartou Vám přijde na Vámi uvedený email daňový doklad od nás. Tím jste registrováni do kurzu.

Při platbě převodem z účtu Vám přijde na Vámi zadaný email výzva k úhradě. Registrováni do kurzu jste až po jejím uhrazení. Je třeba mít na paměti, že kurzy mají omezenou kapacitu a vytvořením výzvy k úhradě nevzniká automatická rezervace místa. Jakmile zaznamenáme její uhrazení, přijde Vám emailem faktura (daňový doklad) a tímto jste registrováni do kurzu.

Stornovací podmínky při odhlášení z kurzu:
Pokud dojde k odhlášení nejméně 90 dní před zahájením kurzu - vracíme 90 % z ceny.
Pokud dojde k odhlášení v období 30 - 90 dní před zahájením kurzu - vracíme 50 % z ceny.
Pokud dojde k odhlášení v období 0 - 30 dní před zahájením kurzu - uhrazená částka propadá.
Bezplatně je možné místo sebe poslat jiného účastníka.
Bezplatně je možné vyměnit si termín s jiným účastníkem pouze při oboustranném zájmu.

DNS Prague School Team